esmaspäev, august 14, 2006

Lasteraamatud

Panen kirja, millised uue aja lasteraamatud minu 5aastasele pojale meeldivad (ei ole paremusjärjestus!): 1. Piret Raud. Ernesto küülikud. See 2. Piret Raud. Sanna ja salakütid. See on siin 3. Sass Henno. Mereröövlimäng. Loe siit Lisaks veel Finduse ja Pettsoni lood Pannkoogitort ja Rebasejaht. Mulle endale meeldivad hirmsasti Pannkoogitordi pildid. Sellised nipiga pildid. Niisiis, teeme kettkirja ka:) Et järgmine kord raamatukogus lihtsam oleks... Milliseid lasteraamatuid teie lapsed hindavad?

10 Comments:

Blogger Lapiliisu<ütles...>

kas tohib vastata, et üldse ei hinda: istub ainult kodus arvutinurgas ja mina jutustan talle kohustuslikku kirjandust ümber või laenutan video :P no tegelikult miki-hiiri ikka luges omal ajal ja 'kassike ja kakuke' meeldis meile mõlemile hirmsasti.

vai loobite mind nüüd kolmapäeval mädade tomatitega?

8/14/2006 11:24:00 PM  
Blogger mariss<ütles...>

kui tohib siis ma panen oma poja lemmikud siiasamma kirja...
Limpa ja mereröövlid - vaieldamatu lemmik, mis on läbi loetud algusest lõpuni, lõpust algusesse, paremalt vasakule jne. vahepeal lausa peitsin raamatu ära, et laps muud ka loeks.
Mereröövlimäng - see on ka peas.
Kuna rohkem mereröövliraamatuid vist ilmunud pole, siis loetakse ka selliseid raamatuid nagu Sööbik ja pisik, Sipsik, Viplala lood

8/15/2006 09:53:00 AM  
Blogger Heidi<ütles...>

Lapiliisu, noh, see, et Sa talle kohustuslikku kirjandust ümber jutustad on juba kõva panus :P

8/15/2006 10:28:00 AM  
Blogger Krista<ütles...>

Meie poiss veel ei hinda juturaamatuid;) Kui hakkan talle ette lugema, siis tahab lehti edasi pöörata ja ongi kogu lugemine. Aga pildiraamatud on au sees. Paar aastat vanemana fännasin ise aga Lindgreni rõõmsamaid jutte (oi tal mõni on nii õnnetu ja traagiline) ning imestasin, mis küll on jõulud. Naksitrallid olid tollal väga loetud. 5-aastase ettelugemisvarast on meeles ainult väga kapsaks loetud "Laevakoer Tuhk". Tore raamat ja sugulane autoriks. Kui õigesti mäletan, siis jutustas laevakoera sekeldustest Aafrikas.
Nüüd tunduvad ahvatlevana "Siil Felix ja.." raamatud, kuna meile mehega meeldivad väga siilid. Peakski üle vaatama, mida need raamatud endast sisult kujutavad.

8/15/2006 03:43:00 PM  
Blogger Heidi<ütles...>

Siil Felixi raamatud on toredad ja äärmiselt ilusate illustratsioonidega!
Vist on nii jah, et kui nt lapsele meeldivad mereröövlid, siis lähevad temaatilised raamatud hästi kaubaks. See vana "Sipsikute juturaamat" on mõnus. Lisaks Sipsiku lugudele on seal alltekstiga jutte (Peep ja sõnad) ja viguriga lühijutukesi (nt Volga ja Volga)

8/15/2006 04:02:00 PM  
Blogger Anu<ütles...>

meil ka raamat Siil Felix läks hästi kaubaks:)
Sipsik, Viplala, Sööbik ja Pisik, Limpa ja mereröövlid, Siim, Sirli ja saladused.
Laevakoer Tuhk - seda mäletan enda lapsepõlvest, oli v hea raamat. Peangi vaatama, kas on veel kuskil alles. Jaan Rannapi lood on ka toredad.

8/16/2006 08:32:00 AM  
Blogger triibik<ütles...>

meie kuuesele piigale läks hästi peale kätlin vainola uus ville-raamat. kuueaastasest poisist, ehk sobib teilegi.

8/16/2006 11:05:00 AM  
Blogger Heidi<ütles...>

Ville raamat ootab meil oma järjekorda kapi otsas. Loodame ses asjas parimat;)

8/16/2006 01:25:00 PM  
Blogger luize<ütles...>

Mul preili juba natuke vanem, aga on varakult raamatuid armastanud. Noh, arvuti tulekuga koju on see armastus mõnevõrra kahanenud, aga siiski. Raamatute lugemine on ikka aktsepteeritud tegevus.
Mina olen oma lapsepõlve teosed koju kokku tassinud, seega näiteks "Rohelise päikese maa" ja "Viplala" ning "Kessu" on ikka tegijad olnud. Nüüd ka "Härra Huu" ja teised Mäkelä teosed.
Väikelastele meeldivad kindlasti "Konn on konn" ja need järjed ka. Ja üks mu sõber kinkis lapsele mitu head aastat tagasi ühe Bitstupi raamatu, noh nagu vana aja koomuskid. Ja see on ta lemmikraamat või üks lemmikuid vähemalt.
Alati sobib Lindgren ning luuleraamatud lähevad peale. Ja viimasel ajal sarjast "Bert" kah.

8/17/2006 08:17:00 AM  
Anonymous Anonüümne<ütles...>

Minu laps ei armasta mitte ühtegi raamatut :( Õhtujutuks sobivad vaid koomiksid. Ehk kunagi areneb.
Anu

8/18/2006 09:52:00 AM  

Postita kommentaar

<< Home

Be Creative in January!