pühapäev, detsember 18, 2005

Isad

Publiku tungival soovil tuleb kordusesitamisele lugu isadest:) Mõte siis selline, et "Naistevahetuse" emadest rääkides, armastatakse rõhutada, et vahetajad-emad jätavad oma lapsed võõra ema meelevalla alla. Nt Enno Tammer oma "Postimehes" ilmunud intervjuus Aasta emaga. Et ikka milline sokk ja trauma. Selle nädala reedeses "PM-s" oli lugejakiri, mille sisuga ma ühes osas nõustun. "Naistevahetusest" rääkides ei räägita isadest, kes lapsega koju jäävad. Laps jääb ju ikkagi OMA koju oma ISAGA. Ma ei arva, et emad peaksid oma (väike-)lapsi 10ks päevaks maha jätma. Ma ei õigusta saatetegijate manipuleerimist inimestega saate müügiedu heaks. Kuid tänapäeval peaksid isad olema lastekasvatuses sama aktiivsed ja hakkamasaajad kui emad. Tegu on ju ikkagi ÜHEga kahest lapsevanemast. Mille poolest on "NV" emad halvemad emadest, kes sõidavad oma beebide kõrvalt nädalaks Egiptusesse, Kanaari saartele, Spa-sse või Brüsselisse? Jättes lapsed isade, hoidjate ja vanaemade hoolde. Või kas 7-8aastane laps on kümnepäevases lastelaagris võõras kohas, võõra Tädi-Onu hoole/hooletuse all paremas olukorras?

2 Comments:

Blogger Sots<ütles...>

Olgu selle NV kontseptsiooniga kuidas on, aga minu jaoks on seal kõige raskemas olukorras üksikvanema lapsed, kes on nö vahetusemaga üksi. Nu õnneks on need lapsed seni olnud teismelised ja üsna iseseisvad. Ja vbl elas vanaema kõrvalmajas jne. Neist lastest on lihtsalt kahju, sest nad peavad mõtlema,käituma ja otsustama nagu täiskasvanud. Peale selle tuuakse nende iga veidigi tugevam emotsioon ekraanile kõigile näha ja kommenteerida. Ja selles ongi minu arvates NV ja tavalise lapsehoidmise/suvelaagri/vanaema juures olemise vahe: kuivõrd suurele avalikkusele nähtav on lapse tunded ja käitumine.

12/19/2005 07:05:00 PM  
Blogger oravake<ütles...>

Sellest on küll mitmeid kordi räägitud juba, aga minu meelest on vahe, kas lapse olemist ja elamist teab vaid väike hulk inimesi või tuuakse need ekraanile kõigile näha. Eriti julm on, kui koolikaaslased pärast ilkuda saavad. Päris ausalt - ma ei mõista inimesi, kes sellesse saatesse lähevad. Mida nad sealt otsivad? Ja saavad vaid oma viisteist minutit kuulsust, eks ole. Aga ilmselt on see osale inimestest tähtsam kui kõik muu.

Vabandust, mu pea lõhub valutada ja seetõttu olen kurjemas tujus kui tavaliselt.

12/20/2005 08:25:00 AM  

Postita kommentaar

<< Home

Be Creative in January!